Witaminy
Witaminopodobne
Minerały
Owoce
Zioła lecznicze
Naturalne

Olejki
Niedrożne drogi oddechowe – czy da się je wyleczyć?
Intensywnie uprawiasz sport? Sprawdź swoje zdrowie z Pakietem dla aktywnych
Czym zajmuje się proktolog?
Apteka osiedlowa kontra duża korporacja – gdzie kupować leki?
Skóra atopowa – jak o nią dbać?
Zadbaj o serce i wybierz właściwą dietę
Wirus HPV, HCV i HIV - wykrywanie
Pielęgnacja twarzy zimą. Zastosuj krem nawilżający i ulecz suchą skórę
Wlewy witaminowe - libido, koncentracja, siła i nie tylko!

witamina e

Właściwości herbaty

Herbata – napój, który pomaga nam ugasić pragnienie, rozgrzewa nas w chłodne dni i ochładza w upały. Choć nie jest dla nas niczym niezwykłym, to jej właściwości są bardzo zróżnicowane, w zależności od rodzaju. Warto więc, sięgając po kubek herbaty, pamiętać, że może ona wspomóc funkcjonowanie naszego organizmu.

herbaty

Zielona na oczyszczanie

Jedna z najpopularniejszych gatunków w Polsce, lubiana przez wszystkich fanów herbaty, nie tylko wspaniale smakuje, ale wspomaga też oczyszczanie naszego organizmu. Wypłukuje z organizmu złogi i toksyny, które często są przyczyną złego samopoczucia lub utrudniają nam schudnięcie. Dzięki zawartości polifenoli działa również przeciwstarzeniowo.

Czerwona na odchudzanie

Herbata Pu-erh nazywana jest zabójcą tłuszczu, gdyż przyśpiesza jego spalanie w organizmie. Badania na ochotnikach dowodzą, że pijąc 3-5 filiżanek dziennie można w ciągu miesiąca schudnąć, zależnie od wagi wyjściowej, od 2 do nawet 8 kg. Więcej o właściwościach czerwonej herbaty przeczytasz na www.herbata.info.

Czarna na pobudzenie organizmu

Najpopularniejsza w Polsce herbata, czyli czarna, również ma inne zalety niż tylko smak. Dzięki zawartości teiny potrafi pobudzać organizm tak jak kawa, nie zakwaszając przy tym organizmu i nie podrażniając żołądka. Ponadto gorzka czarna herbata jest również dobrym rozwiązaniem przy niedyspozycji żołądkowej.

Pokrzywa na porost włosów

To polne ziele zawiera duże ilości krzemu, budulca włosa i paznokci. Regularne picie herbaty z pokrzywy dwa razy dziennie przyśpiesza porost włosów, wzmacnia paznokcie i oczyszcza cerę. Należy jednak pamiętać, że jak wszystkie zioła, nie można ich pić bez przerwy – po trzech miesiącach kuracji najlepiej jest zrobić sobie taki sam okres przerwy. Nie powinniśmy jej także pić, jeśli stosujemy leki regulujące ciśnienie lub rozrzedzające krew.

Melisa na uspokojenie

Delikatny ziołowy smak herbatki działa uspokajająco, przede wszystkim dzięki obecności dwóch składowych olejków eterycznych: kariofilenu i cytralu. Warto wypić szklankę naparu przed snem lub w sytuacjach nerwowych. Co ciekawe, melisa jest też polecana przy bólach miesiączkowych. Warto wiedzieć, że często wchodzi w skład leków na opryszczkę, gdyż wykazuje działanie przeciwwirusowe i antybakteryjne.

Mięta przy problemach żołądkowych

Najbardziej popularna herbata ziołowa w Polsce – mięta – jest powszechnie znana ze swoich właściwości przeciwbólowych. Mentol zawarty w tej roślinie zwiększa wydzielanie żółci, ale też pomaga orzeźwić nasz organizm. Warto pić napary z mięty latem, gdyż zmniejsza potliwość i ochładza. Pamiętajmy jednak, by nie pić jej nieustannie, ponieważ może to prowadzić do powstania zaparć.

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Śmiało!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.