Witaminy
Witaminopodobne
Minerały
Owoce
Zioła lecznicze
Naturalne

Wybielanie zębów
Intensywnie uprawiasz sport? Sprawdź swoje zdrowie z Pakietem dla aktywnych
Pielęgnacja twarzy zimą. Zastosuj krem nawilżający i ulecz suchą skórę
Gazetki
Apteka osiedlowa kontra duża korporacja – gdzie kupować leki?
Skóra atopowa – jak o nią dbać?
Kiedy stomatolog jest godny polecenia?
Jak rozpoznać nietrzymanie moczu i potwierdzić je diagnozą?
Wirus HPV, HCV i HIV - wykrywanie
Jak zmienia się ciało po urodzeniu dziecka?
4 sposoby na sernik
Dna moczanowa

witamina e

Intensywnie uprawiasz sport? Sprawdź swoje zdrowie z Pakietem dla aktywnych

Sport kojarzy się nam czymś dobrym i zdrowym. Ludzie aktywni fizycznie cieszą się dobrą kondycją, często zazdrościmy im zgrabnej sylwetki, dobrego samopoczucia i sprawności.

sport

Samo zdrowie

Wysiłek fizyczny to najważniejsza część zdrowego stylu życia, a jego brak powoduje poważne zaburzenia zdrowia. Brak ruchu jest szczególnie niebezpieczny u dzieci i młodzieży, może zachwiać prawidłowy rozwój młodego organizmu. Obecnie postęp technologiczny nie sprzyja aktywności fizycznej, a wiele udogodnień i wynalazków eliminuje każdy, zbędny ruch. Coraz mniej wysiłku wymaga od nas też codzienne życie.

Brak ruchu szkodzi, ale nadmierny wysiłek także bywa niebezpieczny

Ruch oznacza dobre samopoczucie i zadziwiającą sprawność. Ograniczony ruch może powodować wiele chorób cywilizacyjnych np. niewydolność układu sercowo - naczyniowego, zaburzenia przemiany materii, choroby metaboliczne, nadwaga, a u dzieci skutkuje wadami postawy. Uprawianie sportu zwykle idzie w parze z kultywowaniem zdrowego stylu życia i eliminacji nałogów. Należy pamiętać by intensywność ćwiczeń dostosować do ogólnej kondycji organizmu. Trudno oczekiwać, by osoba, której dotychczas jedyna aktywność fizyczna polegała na ćwiczeniu kciuka na klawiaturze telefonu lub pilota od telewizora nagle zaczęła z sukcesem praktykować regularny, trening na siłowni lub ukończyć triatlon olimpijski. W najlepszym wypadku szybko się zrazi, w najgorszym naraża się na niebezpieczne konsekwencje, o których głośno, np. podczas ogólnopolskich zawodów, kiedy dochodzi nawet do zgonów.

Jeżeli uprawisz już jakiś sport amatorsko i chciałbyś robić to bardziej intensywnie lub też profesjonalnie np. startując w zawodach, gdzie oczekujesz większego niż zwykle wysiłku i emocji z nim związanych, warto zacząć od wykonania badań profilaktycznych. Pomogą one ocenić w jakiej kondycji jest twój organizm i jaki wysiłek fizyczny możesz bezpiecznie wykonać, aby nie przysporzyć sobie kłopotów. Możesz skorzystać z Pakietu dla aktywnych, oferowanego przez serwis Medistore.com.pl i za pomocą strony internetowej umówić się na wizytę: https://medistore.com.pl/przeglady-stanu-zdrowia/przeglady-stanu-zdrowia/dla-aktywnych?vicid=SliderSG

Pakiet został stworzony z myślą zarówno o ludziach uprawiających już jakiś sport, jak i o amatorach lub osobach które chciałyby zacząć ćwiczyć, ale mają obawy, bo np. chorują na nadciśnienie tętnicze, choroby przewlekłe lub często przydarzają się im kontuzje. Pakiet obejmuje badania laboratoryjne i konsultacje specjalistów, na podstawie których specjaliści ocenią wydolność organizmu oraz sprawność układu sercowo - naczyniowego i układu ruchu. Podpowiedzą jak dozować wysiłek, aby uniknąć kontuzji i przeciążeń stawów podczas aktywności fizycznej.

Sport to zdrowie – tak mówi stare, polskie przysłowie. I trudno się z tym nie zgodzić. Zawarte w nim przekonanie o dobroczynnym wpływie sportu na zdrowie człowieka jest udowodnione przez wielu badaczy tego tematu. Powstaje szereg kampanii społecznych, prozdrowotnych akcji edukacyjnych i publikacji naukowych, w których promuje się regularną aktywność fizyczną, bo ma ona duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu i właściwą kondycję fizyczną i psychiczną. Obecnie w medycynie duży nacisk kładzie się na profilaktykę. W związku z tym powstaje szereg inicjatyw lokalnych i tych na szerszą skalę, promujących zdrowy styl życia i podejmowanie aktywności fizycznej.

Chcąc uprawiać sport warto skorzystać z opinii specjalisty, gdyż sport jest dla wszystkich, a właściwa ocena stanu zdrowia i wydolności organizmu, pozwoli bezpiecznie podjąć wysiłek fizyczny adekwatny do kondycji. Regularna aktywność fizyczna zapobiega wielu poważnym chorobom, utrzymuje ciało w odpowiedniej formie, podnosi sprawność, a co najważniejsze znacznie poprawia samopoczucie.

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Śmiało!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.