Witaminy
Witaminopodobne
Minerały
Owoce
Zioła lecznicze
Naturalne

Pielęgnacja twarzy zimą. Zastosuj krem nawilżający i ulecz suchą skórę
Co jeść na diecie keto - sprawdzone porady
Jak rozpoznać nietrzymanie moczu i potwierdzić je diagnozą?
Jak zmienia się ciało po urodzeniu dziecka?
4 sposoby na sernik

witamina e

Witaminy, jako oręż w walce z przeziębieniem

Okres jesienno – zimowy zazwyczaj wiąże się ze wzmożonym atakiem wirusów i bakterii. Wówczas przeziębienie dotyka wielu osób, a prawidłowe leczenie jest niezbędne, ponieważ nawet z pozoru niegroźne dolegliwości mogą stać się przyczyną zapalenia płuc lub oskrzeli. Same witaminy, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie są w stanie obronić organizmu przed chorobami. Nie oznacza to jednak, że nie warto ich przyjmować.

przeziębienie

Niedobór witamin w codziennej diecie skutkuje osłabieniem człowieka. Tym samym staje się on o wiele podatniejszy na zachorowanie. Priorytetem jest stosowanie witaminy C oraz tak zwanej rutyny. Dzięki nim ludzkie naczynia krwionośne są zdecydowanie bardziej uszczelnione. Ma to ogromne znaczenie, kiedy chorobie towarzyszy uciążliwy katar, ponieważ obrzęki, które się wówczas pojawiają, są mniejsze. Dodatkowo, znacząco hamują one rozwór choroby. Przyjmowania witamy C i rutyny nie należy zaprzestawać również w czasie choroby. Szacuje się, że dzienne zapotrzebowanie na witaminę C waha się od 40 do 80 mg. Najlepiej jest wprowadzić do swojej diety produkty, które są w nią bogate, czyli wszelkiego rodzaju cytrusy czy kapustę kiszoną. Witamina C jest produkowana również w formie tabletek, wygodnych w przyjmowaniu. Rutyna z kolei jest tylko i wyłącznie składnikiem gotowych preparatów. Doskonałym połączeniem kwasu askorbinowego oraz rutyny jest znany wszystkim Rutinoscorbin.

Lekarze radzą również, by „zbrojenie się w witaminy” zacząć przez okresem zachorowań. W tym celu warto zaopatrzyć się w polecane preparaty multiwitaminowe. Największe znaczenie ma ich przyswajalność. W miarę możliwości, lepiej jest wybierać tabletki, które rozpuszczają się w wodzie. Dla organizmu zaczerpnięcie z nich niezbędnych składników odżywczych jest dużo łatwiejsze. Absolutnie nie należy przekraczać dziennej dawki preparatu, zalecanej przez producenta. Niektóre witaminy w nadmiarze są bowiem zdecydowanie bardziej szkodliwe, niż ich niedobór.

Przyjmowanie witamin w większych dawkach dopiero w momencie zachorowania, nie jest najrozsądniejszą strategią działania. Najlepiej jest przygotowania do okresu, w którym atakują przeziębienia, zacząć jak najwcześniej. Dla ludzkiego organizmu najbardziej przyswajalne są witaminy pochodzące z warzyw i owoców, jednak jeśli dieta jest w nie uboga, z powodzeniem można stosować również odpowiednie preparaty witaminowe, których wybór na współczesnym rynku jest bardzo duży.

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Śmiało!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.