Witaminy
Witaminopodobne
Minerały
Owoce
Zioła lecznicze
Naturalne

Wybielanie zębów
Intensywnie uprawiasz sport? Sprawdź swoje zdrowie z Pakietem dla aktywnych
Pielęgnacja twarzy zimą. Zastosuj krem nawilżający i ulecz suchą skórę
Gazetki
Apteka osiedlowa kontra duża korporacja – gdzie kupować leki?
Skóra atopowa – jak o nią dbać?
Kiedy stomatolog jest godny polecenia?
Jak rozpoznać nietrzymanie moczu i potwierdzić je diagnozą?
Wirus HPV, HCV i HIV - wykrywanie
Jak zmienia się ciało po urodzeniu dziecka?
4 sposoby na sernik
Dna moczanowa

witamina e

Apteka osiedlowa kontra duża korporacja – gdzie kupować leki?

Chcąc dokonać zakupu, zawsze dbamy o najlepszy stosunek jakości do ceny. Nic dziwnego, że klienci, którzy posiadają możliwości sprawdzenia cen u konkurencji, często szukają najlepszej oferty. Leki bywają naprawdę drogie, jeśli nie są refundowane, natomiast preparaty bez recepty i suplementy diety niezbędne do utrzymania satysfakcjonującego samopoczucia, mogą kosztować nawet kilkaset złotych miesięcznie.

leki

Warto zastanowić się, która apteka jest w stanie dostarczyć lepszych propozycji cenowych i wybór asortymentu. Do dyspozycji są między innymi sieciówki, okoliczne obiekty osiedlowe i sklepy internetowe. Zastanówmy się więc nad wszystkimi zaletami i wadami, by wybór był znacznie łatwiejszy dla wszystkich.

Apteka osiedlowa – blisko, przyjaźnie i po sąsiedzku

Niemal każde osiedle w mniejszych, średnich i większych miastach posiada swoją aptekę, która znajduje się w tym miejscu od wielu lat. Okoliczni mieszkańcy są przede wszystkim do niej przyzwyczajeni i posiadają doskonały kontakt ze sprzedawcami, znając się z widzenia – w końcu wiedzą oni wszystko na temat stanu zdrowia swoich stałych klientów, a czy jest coś bardziej intymnego? Apteka osiedlowa może mieć jednak mało przystępne ceny i asortyment, który nie należy do popularnych, będzie trudno dostępny i raczej na zamówienie.

Sieciówki i korporacje

Trzeba przyznać, że apteka, która należy do dużej sieci handlowej, zazwyczaj oferuje dużo lepsze ceny i satysfakcjonujący asortyment. Pojawiają się one we wszystkich miastach w dużej ilości, pozbywając się konkurencji w postaci osiedlowych, niewielkich obiektów. Użytkownicy jednak nie zawsze wybierają ich oferty. Z czasem jednak większość osób prawdopodobnie przekona się do nich, tak jak do marketów handlowych, które zaczęły wypierać niewielkie okoliczne sklepy spożywcze.

Apteki internetowe i oferta dostępna na odległość?

Oferty internetowe zazwyczaj są dużo lepsze pod względem ceny, lecz na swoje zamówienie trzeba czekać i przy mniejszych ilościach preparatów, należy doliczyć koszty wysyłki. Obecnie posiadamy w sieciach możliwość zamówienia leków na receptę, więc nie trzeba obawiać się, że w okolicy potencjalnego klienta będzie problem ze znalezieniem konkretnego specyfiku. Apteka internetowa może jednak poprosić o delikatne dane, skan dokumentów i recepty, więc nie wszystkim klientom będzie się to podobać – w końcu podawanie takich informacji, wiąże się z pewnym ryzykiem, którego zawsze można uniknąć.

Warto jednak kupować w nich preparaty bez recepty lub odbierać zamówienia osobiście, ponieważ wtedy wszystkie dokumenty będzie trzeba jedynie przedstawić farmaceutom.

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Śmiało!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.