Witaminy
Witaminopodobne
Minerały
Owoce
Zioła lecznicze
Naturalne

Wybielanie zębów
Intensywnie uprawiasz sport? Sprawdź swoje zdrowie z Pakietem dla aktywnych
Pielęgnacja twarzy zimą. Zastosuj krem nawilżający i ulecz suchą skórę
Gazetki
Apteka osiedlowa kontra duża korporacja – gdzie kupować leki?
Skóra atopowa – jak o nią dbać?
Kiedy stomatolog jest godny polecenia?
Jak rozpoznać nietrzymanie moczu i potwierdzić je diagnozą?
Wirus HPV, HCV i HIV - wykrywanie
Jak zmienia się ciało po urodzeniu dziecka?
4 sposoby na sernik
Dna moczanowa

witamina e

Jak rozpoznać nietrzymanie moczu i potwierdzić je diagnozą?

Każdy człowiek posiada swoje potrzeby fizjologiczne. To zupełnie naturalne. Do jednej z nich należy oddawanie moczu, którego dokonuje się w zależności od indywidualnych uwarunkowań, budowy organizmu i diety. Niekiedy jednak przebiega ono w niekontrolowany sposób, także u dorosłych, wzbudzając tym samym zawstydzenie a nierzadko również niepokój. Jakie sygnały mogą świadczyć o pojawieniu się problemu wymagającego specjalistycznych działań i zdecydowanych kroków? Jak rozpoznać nietrzymanie moczu?

nietrzymanie

Uważnie obserwować swoje ciało i zachodzące w nim reakcje

Niezamierzone opróżnienie pęcherza, które odbyło się nieoczekiwanie, a później powtórzyło w stosunkowo krótkim odstępie czasu powinno być wystarczającym znakiem do tego, by zastanowić się, czy nie dzieje się nic złego. Jeśli chodzi o objawy nietrzymania moczu kluczowe są także okoliczności w których miały one miejsce. Kiedy takie zjawisko można zaobserwować podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, kichania, kaszlu czy śmiechu wzrasta prawdopodobieństwo tego, że pojawił się problem wynikający z osłabionych mięśni dna miednicy. Często spotykanym symptomem jest nagłe i nierzadko także bolesne parcie na pęcherz, które powoduje konieczność jego natychmiastowego opróżnienia. Dużo do myślenia powinno dać również uczucie mówiące o tym, że trzeba ponownie udać się do toalety, chociaż poprzednia wizyta w niej miała miejsce zaledwie kilka minut wcześniej. Nie wolno ignorować także bólu w podbrzuszu. Na podstawie powyższych przykładów z łatwością można stwierdzić, że jeżeli chodzi o nietrzymanie moczu objawy mogą być przez niektóre osoby łatwo zbagatelizowane i uznane za niefortunny wypadek lub wstydliwy kłopot wynikający z chwilowej niedyspozycji. Należy jednak pamiętać, że najważniejszym aspektem branym pod uwagę podczas diagnozowania tej przypadłości jest regularność występowania symptomów. Gdy pojawiają się często, to znak, że trzeba przystąpić do działania.

Jak dbać o swój komfort każdego dnia?

Aby pozbyć się problemu należy poznać jego przyczynę. W tym celu niezbędna okaże się diagnostyka przeprowadzona przez specjalistów. To ona potwierdzi podejrzenia pacjenta, a także znajdzie ich źródło i umożliwi wdrożenie stosownego leczenia. Najczęściej przeprowadza ją ginekolog lub urolog, zlecając badania o charakterze neurologicznym, posiew, a także USG jamy brzusznej. Ten proces bywa jednak czasochłonny a nikt nie chce każdego dnia zmagać się ze stresem i obawą o to, że w wyniku swojej choroby narazi się na wstydliwe sytuacje. Z myślą o tym powstały specjalne akcesoria dedykowane osobom cierpiącym na nietrzymanie moczu. Ich sprzedażą zajmuje się między innymi firma Chlonne24, która posiada w swojej ofercie:

  • wkładki urologiczne
  • pieluchomajtki
  • podkłady higieniczne
  • majtki chłonne

Część tych produktów dedykowana jest przedstawicielom obu płci, niektóre zaś, na przykład wkładki urologiczne, stworzono konkretnie dla mężczyzn. Warto podkreślić, że mogą korzystać z nich osoby w różnym wieku. Bardzo istotne jest bowiem to, że z tego rodzaju schorzeniem zmagają się nie tylko starsi. Wbrew temu co można sądzić, również ludzie w sile wieku cierpią na tę przypadłość. Trzeba o tym pamiętać i nie traktować swojej metryki jako dowodu na to, że wysyłane przez ciało sygnały nie są niczym poważnym. Zaopatrzenie się w wymienione powyżej produkty jest w stanie znacząco podwyższyć komfort życia i zmniejszyć frustrację. Problem, którym jest nietrzymanie moczu wkładki i pozostałe artykuły są w stanie uczynić łatwiejszym do zaakceptowania.

ciąża